Снимка: Lap.bgЦСКА 1948 победи Ботев (Пловдив) с 2:1 в последния мач

...

ЦСКА 1948 удари Ботев , постави рекорд

Снимка: Lap.bg

ЦСКА 1948 победи Ботев (Пловдив) с 2:1 в последния мач от 25-ия кръг на Първа лига, съобщи БНР. И двете попадения за домакините паднаха преди почивката. Светослав Диков откри резултата за ЦСКА 1948 още в 16-ата минута, а Бирсент Карагарев удвои резултата минута преди почивката. Ботев понижи резултата в добавеното време на мача.
-->
Светослав Диков изведе " алените " напред в резултата още в 16-ата секунда. Той получи подаване от Стив Фуртадо, изскочи зад отбраната и отстрани вратаря Хидайет Ханкич, след което вкара топката в опразнената врата. Това е и най-бързият гол в шампионата до този миг, като до момента водеше Матиас Тисера от Лудогорец, който обаче бе вкарал няколко секунди по-късно.

В 18-ата минута Парвиз Умарбаев насочи прекрасен шут към вратата на " канарчетата ", само че вратарят Ханкич избави. Една минута по-късно Диков можеше да вкара втория си гол, само че ударът му с глава след осъществяване на корнер срещна напречната греда.

Една минута преди края на първата част Бирсент Карагарен вкара дебютното си попадение за ЦСКА 1948. В основата на офанзивата още веднъж бе Стив Фуртадо, който изведе на комфортна позиция Георги Русев. Ударът на последния бе избавен от Ханкич, само че Карагарен бе прецизен при добавката и удвои задатъка на отбора си.

През втората част Ботев заигра по-добре. В 53-ата минута Уме Емануел от пловдивчани нанесе първия удар към вратата на Даниел Наумов, само че фалцът му не се получи и топката излезе в тъч. След час игра

Антоан Бароан стреля от границата на наказателното поле, а Наумов избави без напрежение.

В 71-вата минута резервата Траоре нанесе прецизен удар към вратата, който в последния миг бе блокиран от бранителя на домакините Сидклей Перейра.

В 89-ата минута резервата на домакините Радослав Кирилов насочи удар под напречната греда, само че Ханкич мазета топката в корнер. Малко по-късно пропуща за столичани направи и голмайсторът на шампионата Ивайло Чочев.

Във втората минута на добавеното време Абдулайе Траоре вкара почетния гол за Ботев с удар от границата на наказателното поле. Малко по-късно още веднъж Траоре имаше опция даже да изравни, само че ударът му излезе в навън.
Източник: standartnews.com